Merkezi Saat Sistemi

DOĞRU VE GÜVENLI ZAMAN KAYNAĞI

  • Demiryolları boyunca farklı alt sistemlerde, sadece saatlerle sınırlı değil, aynı zamanda çoklu servis ağı da dahil olmak üzere doğru zamanı korumak çok önemlidir:, PA, IT-Network, CBN, radyo sistemi, CCTV, sinyalizasyon, SCADA, yangın alarmı ve biletleme sistemleri vb.
  • Yüksek güvenlik derecesi güvenilirlik açısından önemlidir ve demiryolu altyapısı boyunca senkronizasyon kaybını önlemek için% 99.999 kullanılabilirlik talep edilebilir.
  • Demiryolu altyapısının verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak, çoklu servis ağında mevcut olan doğru zamana bağlıdır. Tüm raylı sistemler ve her istasyondaki, platformdaki veya ofisteki tüm saatler ortak bir zaman kaynağı ile senkronize edilmeli ve hepsi aynı zamana sahip olmalıdır.

DEMIRYOLLARI IÇIN DOĞRU ZAMAN SAĞLAMAK IÇIN ÇÖZÜMLERİMİZ
1. Ağ Sistemleri için NTP / PTP Senkronizasyonu

Ağ Zaman Protokolü (NTP) veya gerekirse Hassas Zaman Protokolü (PTP) aracılığıyla daha da hassas bir zaman kullanarak, CCTV, BT, Erişim Kontrolü, Otopark, (Yolcu Bilgi Sistemi) vb. gibi tüm alt sistemler ve yüzlerce / binlerce NTP slave saati, bir ağa bağlı bir zaman sunucusundan senkronize edilebilir.
Yedekli NTP / PTP sunucularının kullanılmasıyla, bir GPS arızası durumunda, zaman sisteminin daha fazla kullanılabilirliğini ve güvenliğini sağlayabilecek master ve slave durumu arasında otomatik bir geçiş yapılabilir.
2. Slave Saatler Senkronizasyonu

NTP Network analog ve dijital Saatler, toplu taşıma tesisleri için mükemmel şekilde uygundur ve Zaman sunucularımızdan veya Ana saatlerimizden herhangi biriyle senkronize edilebilir. Saatler kendilerini otomatik olarak doğru zamana ayarlarlar ve uzaktan da izlenebilirler. LAN / WAN üzerinden bağlanan ve Ethernet POE üzerinden güç ile çalışan bu saatler, ek altyapı gerektirmez, bu da kurulumu ucuz hale getirir ve kolay yeniden konumlandırmaya izin verir.
İki telli saatler, köle saatlerde mutlak zaman için herhangi bir ayarlamaya gerek yoktur. Kendi kendini ayarlayan zaman kodu, analog saatler için kalıcı güç kaynağı ile donatılmıştır. Güç için ek kablolamaya gerek yoktur (Dijital saatler ek güç kaynağı gerektirebilir). İki telli kurulum, ücretsiz bir topoloji ile basit ve uygun maliyetlidir. Kendi kendini ayarlayan zaman kodunu kullanarak, yüzlerce saat iki telli bir kablo aracılığıyla bir ana saatten senkronize edilebilir.